شرکت گروه دارویی برکت (سهامی عام) با بیش از 20 شرکت تابعه در سال 1389 بر اساس تحلیل و آینده نگاری صنعت دارویی ایران و با هدف پاسخگویی به نیازهای جامعه، تحت عنوان «شرکت فناوری‌های نوین دارویی تدبیر» تاسیس گردید. این شرکت به عنوان یک مجموعه اقتصادی دانش‌محور ، رویکرد خویش را تمرکز بر فرآورده‌های سلامت انتخاب نموده است.

مبنای فعالیت شرکت ، حرکت در جهت تحقق چشم انداز ایران 1404 و هم‌راستایی با نقشه جامع علمی کشور در راستای مسئولیت اجتماعی و ارج گذاری به ارزشهای انسانی است.کمک به گسترش عدالت اجتماعی و افزایش امکان دسترسی محرومین به فرآورده های جدید سلامت از طریق تولید داروها با قیمت ارزانتر، از اهداف این مجموعه می باشد. جهت گیری کلان شرکت ، ورود به عرصه های نوین دارویی از جمله زیست فناوری(Biotechnology)، فناوری های دارورسانی(Drug delivery) از جمله نانوتکنولوژی، داروهای آهسته رهش و عرصه های جدید فناوری سلامت، توسعه صنعت سلولی-مولکولی از جمله سل تراپی ، ژن تراپی ، ایمنوتراپی و فناوری بافتی است.

معرفی شرکت دارویی برکت

شرکت های تابعه هلدینگ دارویی برکت

در حوزه های توسعه و انتقال دانش فنی، تجاری سازی فناوری ها و تولید دارو(از مواد اولیه موثره دارویی تا محصول نهایی)، خدمات بازرگانی (صادرات،واردات و پخش) در عرصه دارویی و سایر خدمات پشتیبانی، فعالیت می نماید. این مجموعه 14 درصد کل داروهای ضروری کشور را تامین می نماید و بیش از 420 قلم محصول از طریق شرکت های تابعه خود تولید می نماید.قسمت اعظم سهام شرکت های تابعه این هلدینگ از جمله شرکت سرمایه گذاری البرز و بخش عمده ای از شرکت های تابعه آن همچون شرکت سبحان دارو ، ایران دارو ، تولید دارو ، البرز دارو و ... در بورس اوراق بهادار تهران ثبت و عرضه شده اند و متعلق به آحاد مردم می باشد.

گروه دارویی برکت برآن است تا از طریق تعامل سازنده با موسسات دانش بنیان و دانشمندان جهان، بهره گیری از دانش و فناوری های حوزه دارو و سلامت و با به کارگیری بیش از صدها نیروی متخصص و محقق ، گام های موثری را در عرصه دارویی کشور برداشته و نقش مهمی را در درمان بیماران به ویژه بیماران صعب العلاج ایفا نماید. بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های مغزافزاری، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در تمامی نقاط دنیا و خدمت‌رسانی و همکاری با شرکت‌های دارویی و مراکز تحقیق و توسعه مبین آن است که این مجموعه در نظر دارد با تثبیت حضور فعال ایران در توسعه صنعت دارویی ، همواره شرکتی سرآمد و پیشتاز در منطقه باشد. در حوزه تولید دارو ، رویکرد شرکت گروه دارویی برکت در دو جهت به صورت منطقه ای و نیز تمرکز بر نیازهای اصلی و اساسی کشور است تا با نگرش دو سویه بتواند علاوه بر کاهش ارزبری دارویی و ارائه داروهای با کیفیت به جامعه ، خود را وارد عرصه های صادرات نماید. به دلیل اهمیت بهره گیری از استانداردهای روز جهان در جهت تولید داروهای باکیفیت و صادرات آن در سطح منطقه، این شرکت در اجرای پروژه های خود و تاسیسات و تولیدات دارویی شرکت های تابعه ، همواره لزوم اجرا و رعایت کلیه استانداردهای معتبر و رایج تعریف شده از سوی مراجعی مانند FDA و WHO و یا EMEA و غیره شامل cGMPs و PIC/S و... را مد نظر قرار داده است.

شرکت گروه دارویی برکت با توجه به سیاست‌های کلان راهبردی و برنامه‌های توسعه‌ای خویش، با عنایت به تحلیل بازار دارویی ایران، منطقه و جهان و در راستای تحقق اهداف و ماموریتهای نظام جمهوری اسلامی ایران و همچنین پاسخگویی به نیازهای کشور و تحلیل استراتژیک صنعت دارویی و به منظور حصول اهداف فوق و دستیابی به افقی روشن در صنعت دارویی، به توسعه بخش دارو به عنوان یک استراتژی مهم توجه داشته و بدین جهت یکی از سیاست‌های اولویت دار مجموعه، ایجاد شهرک صنعتی دارویی برکت و جلب مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی و انتقال دانش به کشور و همچنین افزایش ظرفیت های ملی تولید دانش و تجاری‌سازی آن است .

این هلدینگ در مجموع با در اختیار داشتن بیش از 3500 نفر نیروی متخصص در حوزه سلامت توانسته است تا کنون گام های شایسته ای را در جهت توسعه صنعت دارویی کشور بردارد.

شرکت گروه دارویی برکت با شعار «سلامتی برکت است» ، با انجام اقدامات موثر در حوزه دارویی ، جهت دسترسی تمامی اقشار بالاخص اقشار کم درآمد و محروم به خدمات درمانی استاندارد با کیفیت و قیمت مناسب تلاش می نماید.

با برکت در ارتباط باشید

منو