پروژه های دارویی برکت

پروژه تولید فرآورده های طبیعی سلامت و فرآوری گیاهان دارویی (شرکت هربی فارمد)

 

شرکت دارویی برکت با هدف ارائه فرآورده های دارویی طبیعی موثر با امکان حضور در بازارهای جهانی و با اتکا به دانش سنتی ایران و استفاده از پتانسیل‌های فراوان و بالقوه موجود در کشور و نیز ایجاد محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر، اقدام به برنامه ریزی و سرمایه گذاری در این زنجیره تولیدی نموده است. هدف این پروژه راه اندازی خطوط تولید مواد حد واسط گیاهی (اسانس، عصاره و ماده موثره) و فرآورده‌های دارویی طبیعی مطابق با استانداردهای روز اروپا می باشد و بازار هدف عمدتاً صادرات (خاورمیانه، آسیا، اروپا) و پوشش نیازهای بازار داخلی است.

نتایج اجرای طرح:

 • در اختیار گرفتن بازار بزرگ و هدایت نشده مصرف گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی ایران در کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای
 • ارتقاء سطح کیفی و کمی صنعت کشاورزی هدفمند و کنترل شده، در راستای تأمین مواد اولیه استاندارد و تولید فرآورده‌های طبیعی سلامت در استان فارس و کشور
 • ورود مؤثر جمهوری اسلامی ایران به بازار منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای و صادرات فرآورده‌های گیاهی دارویی به دور از خام فروشی از تولید مواد اولیه تا فرآورده‌های نهایی
 • اشغال زایی مستقیم و غیر مستقیم صدها نفر در نقاط مختلف کشور
 • گسترش خدمات طب سنتی در کشور با تولید فرآورده‌های طبیعی در قالب اشکال دارویی نوین و قابل رقابت جهانی (صنعتی سازی داروسازی سنتی)
 • حمایت از مناطق محروم روستایی بمنظور توان افزایی و مشارکت مستقیم و غیر مستقیم ایشان در فرآیندهای تولید

پروژه تولید داروهای بایوسیمیلار (شرکت بیوسان فارمد)

 

محصولات این طرح که مشتمل بر داروهای مختلف در درمان بیماری های خونی، هورمونی و … می باشد. داروهای بایوسیمیلار نسخه مشابه داروهای بیولوژیک هستند و به دلیل پیچیدگی بازار این داروها بسیار در حال رشد می باشد (سریع تر از رشد بازار کلی دارو) و البته قیمت بالای این داروها از عوامل محدود کننده مصرف این داروها به شمار می رود.

پروژه تولید فرآورده های پپتیدی (شرکت بیوسان فارمد)

 

این طرح شامل تولید 11 داروی می باشد که آمار فروش و بررسی موارد مصرف آنها نشان می دهد از داروهای بسیار مهم و پر تقاضا می باشند. هدف طرح حاضر تولید با کیفیت این محصولات پپتیدی به گونه ای است تا بتواند سهمی از بازار این داروها را به خود اختصاص داده، بخشی از نیاز داخل را تامین نموده و بدین وسیله به کاهش واردات این محصولات و نهایتا کاهش خروج ارز از کشور کمک نماید.

پروژه سلولی – مولکولی (شرکت سل تک فارمد)

 

این پروژه با هدف تجاری سازی نتایج پژوهش و تلاش شبانه روزی صدها دانشمند و متخصص پژوهشگاه رویان بعنوان یکی از موسسات ارزش محور و پیشرو در عرصه فناوری های نوین و پیشرفته سلولی-مولکولی برنامه ریزی و اجرا می گردد تا پاسخگوی نیازهای اساسی بشری در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه باشد. این پروژه ایران را از لحاظ علمی و فناوری، در جرگه کشورهای پیشرفته دارای این نوع دانش و فناوری قرار داده و در درمان بیماری‌هایی که نیاز به درمان ویژه دارند نقش بسیار مهم و موثری را ایفا می نماید.

نتایج اجرای طرح:

 • تحول نظام سلامت با استفاده از فناوری ، مبتنی بر آینده پژوهی
 • پاسخ به خیل عظیمی از سوالات در حوزه درمان با استفاده از پیچیدگی علوم سلولی-مولکولی و سلول درمانی
 • امکان بهره گیری از طب شخصی سازی شده (Individualized Medicine) بویژه در بیماریهای خاص
 • تغییر در رویکردهای تحقیقاتی بالینی و فناوری های دارویی
 • بهره گیری از ظرفیت علمی و پژوهشی رویان
 • ایفای نقش استراتژیک و مهم ایران در منطقه در نظام سلامت با تجاری سازی  علوم سلولی- مولکولی

با برکت در ارتباط باشید

منو